Повчання 1

Теодор Студит “Повчання для подвижництва монахам”

dorotei_61. Наскільки важливе чернече служіння.
2. Кожен послух, навіть найменший, веде до раю, якщо виконується в Бозі.
3. Перелік чеснот, що ведуть до раю.

 

1. Бог для того послав нас у світ, щоби ми ревно служили Йому добрими діяннями нашими і ставали спадкоємцями Царства Небесного. А нам, монахам, після нашого народження, дарував особливо велику благодать, яка в тому полягає, що вибравши нас із поміж усіх, поставив перед лицем Своїм на служіння Царству Його. Тож добре тепер кожен задумайся, чи відповідаєш ти чину своєму, до якого покликаний, і чи справді не турбуєшся ні про що інше, як лише послужити Богові.

2. Виконуючи послух, ми так повинні чинити, немовби від самого Бога отримали на те повеління. Від живущих Бог вимагає посильної праці. І діймо так, від одного лише стараймось ухилятися, щоб не обманутися марнославством перед іншими й зарозумілістю перед собою, нібито робимо щось велике. У Господа кожному тру-дівнику приготована своя нагорода: прислужник за трапезою буде радіти з першомучеником Стефаном; пекар сам буде для Господа чистим хлібом; комірник, що зберігає овочі, буде насолоджуватися благими райськими плодами, бо поселенцем раю він буде, так само як усі інші – тесляр, виноградар, писар, воротар. Та й, узагалі кожен, хто б не ніс якийнебудь послух, якщо несе його, як працю для Господа, – отримає належну винагороду. Господь усе бачить і ніщо не сховається перед Ним, і за все віддячить Він побожому.

3. “Чувайте, стійте у вірі, будьте мужні, кріпіться. Нехай все у вас діється в любові” (1 Кр. 16. 13,14); щодня помирайте, щоб жити вічно; утікайте від лихих помислів, як від самих учинків; уважайте велемовність – многогрішністю, сміх – блудом, насичення й переїдання – рабством похоті; вгору помисли ваші, очі ж додолу; будьте чистими душею й тілом; будьте натхненні благосними надіями; ні від чого земного не будьте залежні; єдиного Бога бійтеся. Коли отак будемо триматися, коли отак будемо благонамірені, то веселитимемося разом з ангелами і радітимемо з усіма святими на віки вічні.

Залишити відповідь